Strona głównaBUDOWAFunkcjonalne ssawki do szkła. Czym są i gdzie je wykorzystać?

Funkcjonalne ssawki do szkła. Czym są i gdzie je wykorzystać?

Przewożenie tafli szkła, które zostanie wstawione w ramy okienne lub ściany tylko z pozoru wydaje się trudne. Dobre zabezpieczenie materiału, a następnie przeniesienie go i osadzenie w miejscu docelowym jest możliwe za pomocą ssawek do szkła. Chwytaki próżniowe (bo pod tą nazwą również funkcjonują) pozwalają na stabilne złapanie nawet dużych elementów bez ryzyka wyślizgnięcia się czy pęknięcia. Poznaj rodzaje zawiesi i zakres ich zastosowań.

Wraz z rozpowszechnieniem przeszkleń w nowoczesnej architekturze, znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na transport i przenoszenie szklanych elementów. Obecnie nawet duże tafle w niestandardowych rozmiarach można łatwo i bezpiecznie osadzać w ramach. Wystarczy skorzystać z przyssawek do szkła, które funkcjonują także pod nazwą zawiesia i chwytaki próżniowe.

Czym są chwytaki próżniowe?

Przyssawki mogą być ręczne lub zasilane z sieci czy akumulatora. Te elementy są powszechnie wykorzystane do przenoszenia szkła gładkiego lub falistego. Aby zapewnić stabilne i pewne trzymanie elementów są wyposażone w pompy próżniowe manualne lub elektryczne. W każdej wersji pracują niezawodnie, pozwalając na bardzo precyzyjne transportowanie materiałów np. z naczepy samochodu do miejsca docelowego montażu. Bardziej zaawansowane modele są wykorzystywane do obracania i pochylania szkła pod odpowiednim kątem.

Na konstrukcję przyssawek składają się układ dystrybucji, elementy nośne oraz pompa próżniowa. Wyposażenie poszczególnych podzespołów różni się w zależności od modelu i jego przeznaczenia. Do najcięższych prac wybierane są zawiesia mające bardzo solidne połączenia i przedłużone ramiona. Niezwykle pomocne w dobieraniu mocy sprzętu rodzaju prac jest zintegrowany system pomiarowy, który pozwala na monitorowanie zasilania oraz próżni.

Zastosowanie zawiesi przy transporcie szkła

Zawiesia próżniowe są wykorzystywane do przenoszenia szklanych tafli, również o nieregularnym kształcie i dużej masie. Ze względu na swoją rolę, znajdują zastosowanie zarówno na magazynach, jak również w pracach montażowych przy osadzaniu stolarki okiennej. Korzystają z nich firmy budowlane, producenci okien, zarządzający magazynami i zakładami produkcyjnymi.

Ich użyteczność zdecydowanie wzrasta, gdy weźmiemy pod uwagę, że mogą pracować nie tylko zewnątrz, ale i wewnątrz. Służą też do składania elementów pociągów, autobusów i dużych aut. W razie konieczności zastosowania urządzenia, można skorzystać z usług wypożyczalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read