Strona głównaARANŻACJEChoinka DIY, jak samodzielnie przygotować świąteczne drzewko?

Choinka DIY, jak samodzielnie przygotować świąteczne drzewko?

Choinka jest jednym z najstarszych i najczęściej powielanych symboli świątecznych. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ bez pięknie udekorowanego drzewka nie wyobrażamy sobie bożonarodzeniowej dekoracji w domu. Choinka żywa, choinka w donicy, sztuczna lub na pniu. Która z tych popularnych opcji podoba Ci się najbardziej i jak możesz ją wykonać, a potem przyozdobić we własnym zakresie? Sprawdź te pomysły na choinkowe DIY!

Nieważne w jaki sposób dekorujesz swój dom na święta i które z symboli bożonarodzeniowych podobają Ci się najbardziej. Domowy klimat świąt stworzysz kupując dekoracje z motywem Mikołaja, renifera, czy anioła, a dokładając do tego zestawu choinkę możesz mieć pewność naprawdę pięknie przystrojonego domu.

Drzewko bożonarodzeniowe to nie tylko pięknie prezentująca się dekoracja, ale przede wszystkim także drzewko, które zbliża członków rodziny. Wspólne ubieranie choinki to wspaniały rodzinny czas, szczególnie, gdy na pokładzie dekoratorskim znajdują się dzieci. Jaką choinkę możesz stworzyć niedużym nakładem sił i korzystając z domowych inspiracji DIY? Sprawdź te proste triki.

Domowe drzewko choinkowe na pniu. Zrób to sam!

Choć dekoracje na pniu są znane już od kilku sezonów to w każdym z nich pojawiają się nowe sugestie względem powstających drzewek. Prostą dekorację na pniu możesz też wykonać samodzielnie wykorzystując do tego dosłownie to, co masz pod ręką.

Tutaj sprawdzi się nieduży i dość cienki pień brzozy, który znajdziesz na spacerze, a także wachlarz gałązek igliwia oraz worek jutowy, donica, cement i kilka mniejszych dekoracji według uznania.

Swoją dekorację rozpocznij od przygotowania pieńka. Zetnij jego końce na równo, a następnie jeden z nich włóż do wiaderka i zalej zaprawą cementową. Gdy pień zastygnie w masie przejdź do dekorowania wiaderka. Wystarczy umieścić je np. w worku jutowym, ale sposobów na zaakcentowanie tej części pnia, jest naprawdę wiele.

Jak stworzyć drzewko na pniu, by powstała okazała dekoracja? Do pieńka przyłóż jedną warstwę gałązek, a następnie przewiąż je drucikiem lub sznurem. Postępuj w ten sam sposób z kolejnymi warstwami gałązek, nakładając co najmniej kilka partii igliwia. Ostatnią dekorację, czyli gałązki na samym czubku pieńka zamocuj za pomocą kleju na gorąco. Dzięki temu, dekoracje będzie się prezentowała estetycznie.

Swoje drzewko na pniu udekoruj wedle uznania. Możesz na nim zamocować kilka wstążeczek lub bombek. Świetnie zaprezentuje się tutaj również sztuczny śnieg, który nada drzewku świeżego akcentu. Ta dekoracja może pięknie zaakcentować Twój salon, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by perfekcyjnie podkreśliła również główne wejście do domu.

Choinka w doniczce, co jest modne w tym sezonie?

Świąteczny klimat w domu z choinką pachnącą lasem? Zdecydowanie tak, ponieważ to jeden z najważniejszych atrybutów świąt. Aby taka choinka wzbogaciła swoim wyglądem salon, umieść ją w centralnym miejscu salonu lub w holu, a udekoruj ją domowymi pierniczkami lub drewnianymi dekoracjami DIY.

Choinka w doniczce jest dość ciężka, ale dzięki temu, że drzewko nie zostaje pozbawione korzeni, to wiosną może być przeniesione do ogródka.

Nie wiesz, którą z choinek w donicy wybrać? Tu masz naprawdę spory wybór. Możesz kupić najbardziej uniwersalny świerk pospolity, ale ciekawie zaprezentuje się również świerk kłujący, czy serbski, jak również jodła kaukaska, czy sosna pospolita. Aby świeżość drzewka zachowała się, jak najdłużej pamiętaj o systematycznym podlewaniu.

A jak udekorować choinkę na święta w 2021 roku? Od kilku sezonów panuje moda na choinkowe dekoracje DIY, w których dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane krążki z kokardką lub sentencją, jak również kokardy, czy gwiazdy z papieru bądź szydełka. Bardzo naturalnie prezentują się tu także szyszki o różnej wielkości, a także suszone pomarańcze.

A Ty, jak udekorujesz swoją choinkę w te święta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read