Strona głównaREMONTCo to są kleje kontaktowe?

Co to są kleje kontaktowe?

Niezależnie od tego, czy wykańczamy mieszkanie, czy potrzebujemy rozwiązań do produkcji przemysłowej, preferujemy produkty trwałe i łatwe w użyciu. Właśnie w ten sposób działają nowoczesne kleje kontaktowe.

Niezależnie od tego, czy wykańczamy mieszkanie, czy potrzebujemy rozwiązań do produkcji przemysłowej, preferujemy produkty trwałe i łatwe w użyciu. Właśnie w ten sposób działają nowoczesne kleje kontaktowe.

Kleje kontaktowe – najważniejsze informacje

Kleje kontaktowe pozwalają w szybki sposób skleić dwie powierzchnie. Należy je najpierw dobrze oczyścić, zwłaszcza z tłuszczu, a następnie równomiernie nałożyć preparat na klejone przedmioty. Następnie powierzchnie dociska się do siebie, co zapewnia trwałe połączenie. Idealnym przykładem takich niezwykle skutecznych produktów, są kleje cyjanoakrylowe. Wyróżnia je uniwersalność, bo można je stosować do wielu różnych materiałów. Takie produkty są odporne nie tylko na wodę, ale też na smary i chemię.

Do zdecydowanych faworytów, często wybieranych przez specjalistów oraz osoby, używające kleju na własny użytek, należą kleje kontaktowe w sprayu. Są bardzo łatwe w użyciu, nawet dla niedoświadczonych ludzi. Taki klej kontaktowy bywa stosowany do okleiny, do pianki i do obrzeży. Z kolei klej kontaktowy B707 to rodzaj kleju, który można zastosować w wielu wcześniej wymienionych okolicznościach – jako klej kontaktowy do laminatów, klej tapicerski, ale też jako rozwiązanie do korka, blachy i różnorodnych tworzyw sztucznych. Klej cyjanoakrylowy, SPRAY-KON B707 oraz pozostałe warianty znaleźć można w większości dobrze wyposażonych sklepów, takich jak 4technik.pl

Inne popularne rodzaje klejów kontaktowych

  • Kleje poliuretanowe do drewna i do forniru

Jednym z takich produktów są kleje jednokomponentowe, które są od razu gotowe do użycia. Takich rozwiązań można używać nie tylko do drewna, ale też do materiałów drewnopodobnych. Zaawansowane produkty tego typu wyróżniają się na tle starszych, zawodnych produktów. Jedną z różnic jest fakt, że nowoczesny klej poliuretanowy do drewna spaja powierzchnię w taki sposób, że połączenie jest odporne na wodę oraz na niskie temperatury.

  • Klej do laminatu

Klejenie laminatów HPL może wydawać się problematyczną kwestią, ale dzięki nowoczesnych klejom kontaktowym proces można przeprowadzić szybko i sprawnie. To, co istotne w przypadku produktów do laminatów to fakt, że takiego kleju (a dokładnie jego struktury) nie widać nawet na laminatach HPL z połyskiem. W efekcie powierzchnia jest idealnie gładka i wygląda nieskazitelnie.

  • klej kontaktowy do wykładzin podłogowych

Zaawansowane rozwiązania pozwalają dopasować idealną opcję, niezależnie od tego, czy planujemy kleić wykładzinę igłowaną, PCV czy dywanową. Różnorodność oferty, proponowanej przez prestiżowych producentów sprawia też, że problemem nie jest rodzaj podłoża, do którego kleimy. W efekcie np. klej do wykładzin dywanowych zapewni idealne przyklejenie materiału do podłoża filcowego, piankowego i do innych typów podłóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read