Strona głównaREMONTJak pozbyć się gruzu po remoncie?

Jak pozbyć się gruzu po remoncie?

Gruz gromadzi się głównie w trakcie budowy, remontu czy też innych prac porządkowych. Wywóz gruzu to dość nieprzyjemna i z pewnością nie najlżejsza czynność, jednak jest częścią pracy ekipy budowlanej, dlatego firma wykonująca prace porządkowe, powinna zadbać m.in. o wywóz gruzu z placu budowy czy też przeprowadzonego remontu. Samodzielny wywóz śmieci może być stratą czasu i pieniędzy. Dlatego warto tę czynność powierzyć profesjonalnej firmie.

Czym jest gruz budowlany?

Gruz budowlany obejmuje typowe materiały używane w budownictwie, takie jak:

  • beton,
  • płyty gipsowo-kartonowe,
  • wykładziny,
  • sprzęt,
  • płytki i wiele innych.

Wywożenie gruzu budowlanego to ciężka praca, dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego transportu, aby umiejętnie zarządzić odpadami w wyznaczonym miejscu.

Wypożyczenie kontenera na śmieci czy samodzielny wywóz gruzu?

Dzięki kontenerom można zutylizować kilka ton gruzu na raz, ładując je do odpowiedniego pojemnika. Można wypożyczyć kontener o różnej pojemności. Pod koniec remontu czy też budowy, wystarczy zadzwonić i poinformować firmę, że jest się gotowym do odbioru gruzu. To prosty i skuteczny sposób pozbycia się gruzu. Firma zajmująca się wywozem gruzu dostarczy kontener o odpowiedniej pojemności oraz o właściwym przeznaczeniu. W przypadku niewielkiej ilości gruzu wystarczy specjalny worek. Firma w ustalonym terminie odbierze napełniony worek/kontener i wywiezie go w wyznaczone miejsce.

Najpopularniejsze pojemności kontenerów to: 3,5 m3, 5,5 m3, 7m3, a nawet 36m3.

Czy samodzielne wywiezienie gruzu to dobry pomysł? Oczywiście istnieje taka opcja. Można wywieźć gruz na własną rękę do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W przypadku niewielkiej ilości gruzu nie powinno to sprawiać kłopotu. Jeśli jednak gruzu do wywiezienia jest sporo, lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy do wywozu gruzu?

Zanim zdecydujemy się na wywóz gruzu przez profesjonalną firmę, warto wiedzieć, na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy, a konkurencja jest całkiem spora. Oto kilka najważniejszych kwestii, a mianowicie:

  1. Czy wywóz gruzu jest przyjazny dla środowiska.
  2. Czy usługa może zostać wykonana natychmiast, czy też trzeba czekać dłużej na transport.
  3. Czy firma zajmująca się wywożeniem gruzu ma odpowiednio przeszkolony zespół, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno klientowi, jak i samemu budynkowi.

Samo wywiezienie gruzu to nie wszystko. Oprócz usunięcia go z placu budowy trzeba jeszcze zadbać o dokładne wyczyszczenie terenu, które obejmuje dodatkowo zamiatanie i sprzątanie wszystkiego, co pozostało na drodze. Profesjonalna firma zajmująca się kompleksowym wywozem gruzu zatroszczy się o to, by po usunięciu gruzu nie pozostał ślad. Miejsce składowania zostanie dokładnie wyczyszczone z najdrobniejszych odpadów w postaci gwoździ, śrub i innych niewielkiej wielkości elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read