Strona głównaARANŻACJEJak udekorować balkon?

Jak udekorować balkon?

Jeszcze do niedawna balkony Polaków były traktowane jak komórka lub składzik niepotrzebnych gratów. Dzisiaj chcemy, żeby nasze balkony były nie tylko wizytówką mieszkania ale także  miejscem odpoczynku i relaksu dla całej rodziny.

Aranżacja balkonu

Na początek musimy oczywiście uprzątnąć nasz balkon a  w przypadku złego wyglądu ścian czeka nas również malowanie. Jeśli na podłodze mamy brzydkie kafle to możemy położyć wykładzinę- doskonale sprawdzi się imitacja trawy. Następnie musimy kupić krzesła lub fotele, jeśli mamy miejsce i stolik. Pięknie wyglądają również drewniane ławki. Do tego potrzebujemy kilka dodatków w postaci poduszek, latarenek czy girland świetlnych. Świetnie sprawdzą sie również podświetlane napisy „home” czy figury ogrodowe.

Rośliny balkonowe

Kwiaty na balkonie sprawiają, że czujemy się jak na łonie natury. A to pozwala na błogi odpoczynek. Pięknie prezentują się oczywiście pelargonie czy surfinie, które pięknie podkreślą wygląd naszego balkonu. Można również pomyśleć o kwietnikach na jednej ze ścian balkonu, tu już postawmy na rośliny zielone. Taką ścianę możemy w całości zapełnić doniczkami. Jeśli mamy miejsce to możemy również rośliny rozstawić w dużych donicach.

1 KOMENTARZ

  1. Na pewno warto samodzielnie zbudować jakiś element dekoracyjny np. stolik, donice na kwiaty. Przydatne w tym są narzędzia do drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read