Strona głównaAGD i RTVJaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać?

Zmywarka to jeden z tych sprzętów, który znacząco ułatwia wykonywanie codziennych obowiązków. Dzięki niej nie trzeba ręcznie zmywać naczyń, co nie tylko zajmuje dużo czasu, ale często też przyczynia się do przesuszenia skóry dłoni i niszczenia paznokci. Poniżej są podpowiedzi ułatwiające znalezienie właściwej zmywarki do zabudowy.

Jakie wymiary powinna mieć zmywarka do zabudowy?

Standardowo sprzęty przystosowane do zabudowy są dostępne w dwóch rozmiarach, a więc o szerokości 60 cm i 45 cm. W tej kwestii sporo zależy od metrażu kuchni oraz liczby domowników. Należy dobrać taką zmywarkę, która zmieści się w wyznaczonym miejscu i dodatkowo pomieści dostatecznie dużo naczyń. Czasami zdarza się, że nawet 60 cm model okazuje się za mały. W takiej sytuacji warto poszukać urządzenia o szerokości 90 cm – takie sprzęty oferuje coraz więcej marek.

Zmywarka do zabudowy – co jest najważniejsze przy zakupie?

Chcąc kupić najlepszą zmywarkę do zabudowy, trzeba uwzględnić jej kilka istotnych cech. To przede wszystkim:

– liczba dostępnych programów – trzeba zastanowić się, jakie programy są najbardziej istotne. Do podstawowych można zaliczyć m.in. mycie w 70 st. C, płukanie, szkło i szybkie mycie. Niektóre sprzęty dają możliwość zmywania naczyń z połową załadunku;

– poziom generowanego hałasu – to bardzo ważne w szczególności w przypadku zmywarek montowanych w kuchniach otwartych na salon. Urządzenie nie może być zbyt hałaśliwe, bo będzie przeszkadzać domownikom;

– sposób sygnalizowania zakończonej pracy – może to być sygnał dźwiękowy lub strumień światła emitowany na podłogę;

– pojemność – wyraża się ją w kompletach naczyń. Warto też sprawdzić, jak można rozłożyć talerze i kubki, czasami możliwa jest np. regulacja wysokości koszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read