Strona głównaREMONTOd czego zależą stawki za wynajem kontenera?

Od czego zależą stawki za wynajem kontenera?

Wykonywanie remontów w domu lub mieszkaniu nieodłącznie wiąże się z powstaniem sporej liczby odpadów, których nie można wyrzucić do pobliskiego kosza. Jedynym rozwiązaniem, aby pozbyć się śmieci są kontenery na gruz. Są one wynajmowane przez prywatne firmy, dostarczane pod wskazany adres w danym dniu oraz odbierane zgodnie z wytycznymi klienta. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i jest zdecydowanie najwygodniejszą oraz przede wszystkim legalną opcją. Jak usługa kształtuje się cenowo i co wpływa na ostateczny koszt?

Kontenery na gruz – od czego zależy cena wynajmu?

W koszt usługi wynajmu najczęściej wliczone jest już podstawienie kontenera, jego odbiór oraz późniejsza utylizacja śmieci. Są to usługi podstawowe i na takie rozwiązanie najczęściej decydują się wynajmujący. Kontenery na gruz różnią się jednak wielkością, a co za tym idzie pojemnością. Najprościej rzecz ujmując – im większy pojemnik jest nam potrzebny, tym więcej zapłacimy.

Należy jednak pamiętać, że nigdy nie da się w 100% oszacować ilości odpadów, które powstaną w wyniku prowadzonych prac. Co za tym idzie, lepiej sprawdzą się większe kontenery na gruz. Nie tylko będziemy mieć pewność, że zmieścimy wszystkie śmieci, ale również wynajęcie takiego pojemnika jest bardziej opłacalne niż dwóch mniejszych. Od czego jeszcze zależy cena?

  • Na koszt wynajmu ogromny wpływ ma rodzaj odpadów. Jeśli chcemy pozbyć się czystego gruzu, możemy liczyć na dużo niższą cenę, nawet o 50%.
  • Gdy wywozimy odpady zmieszane, niestety musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami. W tym przypadku możemy jednak pozbyć się takich śmieci jak płyty kartonowo-gipsowe, tynk, folie, belki, opakowania po materiałach czy panele.
  • Firmy wynajmują kontenery na gruz na określony z góry czas, zwykle kilka dni. Jeśli okaże się, że pojemniki są potrzebne na dłużej, musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami.
  • Kwestią, która również wpływa na cenę wynajmu jest lokalizacja. Stawki zwykle są wyższe w większych miastach.

Dodatkowe usługi, czyli co jeszcze zwiększa stawkę za wynajem?

Wiele firm oferujących kontenery na gruz ma w swoim cenniku uwzględnione tzw. usługi dodatkowe, które wiążą się z dopłatami do podstawowych stawek. Przykładem może być pomoc w opróżnianiu pomieszczeń gdzie zalegają odpady, uporządkowanie terenu oraz załadunek na poczekaniu. Warto także pamiętać o tym, że firma wynajmująca może naliczyć dodatkowe opłaty jeśli kontener jest przeładowany. Dzieje się tak w sytuacji, gdy odpady znajdują się wyżej niż linia burty.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Usuń Gruz z Poznania.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read