Strona głównaDOMRenowacja dachów pokrytych papą termozgrzewalną

Renowacja dachów pokrytych papą termozgrzewalną

Przez wiele lat najpopularniejszym sposobem na izolację dachów była papa termozgrzewalna i faktycznie produkt przez wiele lat spełniał swoje założenia. Jednak z biegiem czasu zaczęły powstawać nowe metody hydroizolacji dachów, które okazały się równie dobrymi, a nawet lepszymi sposobami na uszczelnienie dachu.

W jaki sposób najlepiej naprawić dach z papy?

Dach z papy można naprawić na różne sposoby. Jednak stosowanie kolejnych warstw papy nie jest do końca dobrym pomysłem, ponieważ jest to dodatkowe obciążenie dla konstrukcji, a ponadto stare warstwy papy mogą gnić i się kruszyć. Materiał izolacyjny pracuje z podłożem, rozszerza się i kurczy wraz ze zmianą temperatur. Zjawisko wahania temperatury jest tu szczególnie niebezpieczne, ponieważ to wtedy najczęściej papa ulega uszkodzeniu. Kolejne warstwy papy będą zachowywać się podobnie, więc warto zastosować lepsze rozwiązanie. Jednym ze sposobów na renowację dachów pokrytych papą termozgrzewalną jest zastosowanie gumy w płynie.

Guma w płynie jako środek naprawczy dla dachów z papy

Guma w płynie to nic innego jak elastomer bitumiczny z domieszką polimerów, który wykazuje właściwości hydroizolacyjne oraz ochronne przed promieniowaniem UV. Materiał cechuje doskonała elastyczność i przyczepność do każdego rodzaju podłoża. Preparat może być nakładany pędzlem lub metodą natryskową za pomocą specjalnego agregatu. Dzięki temu guma w płynie tworzy jednolitą powłokę ochronną dla dachu i może być stosowana bezpośrednio na papę. Aby naprawić i szczelnie zaizolować dach z papy wystarczy już dwumilimetrowa warstwa gumy, która nie obciąży konstrukcji i zagwarantuje szczelność oraz brak perspektyw na ewentualne uszkodzenia. Jest to szybki i prosty sposób na renowację dachu, bez likwidowania wcześniejszych warstw papy termozgrzewalnej i układania izolacji od nowa.

Guma w płynie jako samodzielna hydroizolacja dachu

Gumę w płynie można stosować również jako samodzielny materiał do hydroizolacji dachów. Występuje także w połączeniu z warstwą pianki PUR, znanych jako system Duosil.

Więcej informacji na stronie https://dach-service.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read