Strona głównaARANŻACJESadzenie drzewek w ogrodzie - poradnik

Sadzenie drzewek w ogrodzie – poradnik

Ogród to nasza oaza, miejsce ciszy i odpoczynku więc musimy odpowiednio o nie zadbać. Bardzo ważnym elementem są drzewka, jednak musimy dobrze przemyśleć miejsce i czas ich sadzenia.

Projektowanie ogrodu

Bardzo ważnym etapem jest projektowanie ogrodu i nie chodzi tu wcale o jakiś profesjonalny projekt. Wystarczy własnoręcznie wykonany szkic, który pozwoli nam rozrysować, jakie drzewka, w którym miejscu chcemy zasadzić. Zapobiegnie to w przyszłości sadzeniu drzewek w przypadkowych miejscach, a dzięki temu nasz ogród nie stanie się buszem. Jeśli myślimy o sadzeniu to warto przejść się do specjalistycznych sklepów czy przejrzeć przykładowe projekty w internecie, by zdobyć inspirację i zamysł. Ważne, żebyśmy w projekcie ujęli drzewka, które kwitną o różnych porach roku, by nasz ogród cały rok wyglądał pięknie.

Wybór drzewek

Jeśli nie wiemy zbyt wiele o roślinach to lepiej wybrać się do specjalistycznych sklepów, by zasięgnąć opinii, które drzewka najlepiej nadadzą się do naszego ogrodu. Możemy też się zdecydować na drzewka owocowe, które również mogą pięknie wyglądać. Zawsze dobrym pomysłem są iglaki, które pięknie się prezentują o każdej porze roku a na Boże Narodzenie staną się naszymi choinkami.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read