Drewniane domy szkieletowe, które proponuje Państwu firma Skand House są wykonane z najlepszej jakości surowców. Proces produkcji prefabrykatów został tak przemyślany, by drewno wyróżniało się odpowiednim poziomem impregnacji – a co za tym idzie – było odporne na działanie szkodliwych zewnętrznych czynników. Nasze drewno pozyskiwane jest ze zrównoważonych upraw, charakteryzuje właściwą higroskopijnością. Materiały służące do izolacji (takie jak wełna mineralna czy folia paroizolacyjna) gwarantują najlepsze rezultaty w zakresie utrzymywania szczelności oraz gwarantują zachowanie otwartej dyfuzyjnie konstrukcji. Dodatkowo wykorzystanie wysokiej jakości drzwi oraz okien sprawia, że domy drewniane szkieletowe stanowią dobrą podstawę do stworzenia budynku energooszczędnego. A to – w kontekście ciągle rosnących kosztów ogrzewania – ma szczególne znaczenie w miesiącach zimowych.
Konstrukcja domu – przyjazna dla środowiska – łatwiejsza do ogrzania
Inwestycji w szkieletowy dom drewnianych nie należy postrzegać pod kątem najniższych kosztów- jednak stosując materiały wysokiej jakości ma ona szanse się zwrócić, jeżeli weźmiemy pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim takie domy mogą przetrwać nawet kilka pokoleń – są nie tylko szybsze i łatwiejsze w procesie realizacji projektu, ale także trwałe. Dodatkowo domy drewniane, czy to stworzone w oparciu o technologię Steico czy też skandynawską są przyjazne dla środowiska.
Konstrukcje wykonane z drewna wykorzystują wyjątkowe właściwości termiczne tego surowca. Dzięki czemu łatwiej utrzymać wewnątrz domu temperaturę na optymalnym poziomie. Warto zwrócić uwagę szczególnie na wyjątkowy sposób wznoszenia ścian w technologii Steico, gdzie wykorzystywane jest wyjątkowo wytrzymałe drewno konstrukcyjne LVL. W przypadku technologii skandynawskiej również wykorzystywane jest drewno najlepszego gatunku, a płyty termoizolacyjne mają naturalne pochodzenie. Dodatkowo warto zauważyć, że kluczową rolę dla wysokiej izolacyjności konstrukcji ma sposób montażu okien i drzwi – nasza firma wykorzystuje niezwykle efektywny pod tym względem ciepły montaż.
Domy szkieletowe drewniane są nie tylko estetycznym i ekologicznym wyborem. To także optymalny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania zimą. Innowacyjne rozwiązania, takie jak zastosowanie izolacji wewnętrznej i zewnętrznej to jednak nie wszystko. Warto zastanowić się również nad wdrożeniem kolejnych elementów umożliwiających energetyczną optymalizację. Drewniany dom szkieletowy lub modułowy warto uzupełnić o system fotowoltaiczny. Takie panele pozwalają zmniejszyć eksploatację systemu energetycznego. W domach drewnianych warto zastosować także wentylację mechaniczną wzbogaconą o rekuperację. Dlaczego? Ponieważ dzięki odzyskowi ciepła możliwe będzie pełne wykorzystanie energii – w celu szybszego ogrzania pomieszczeń. A warto pamiętać, że temperatura w odpowiednio zaizolowanym, drewnianym wnętrzu, utrzymuje się na optymalnym poziomie dłużej. W związku z tym montaż skomplikowanego i rozbudowanego systemu grzewczego nie zawsze jest konieczny. W zależności od metrażu domu wystarczyć może nawet zestaw grzejników czy ogrzewanie powietrzne bądź podłogowe. Każdorazowo można, a wręcz należy swoją wizję skonsultować z ekipą fachowców – w naszej firmie zwracamy uwagę na to, by Inwestor również miał swój udział w powstawaniu projektu.
Warto zauważyć, że wznoszenie domów w sezonie zimowym jest możliwe z uwagi na specyfikę wznoszenia modułowych czy szkieletowych konstrukcji. Jednakże, aby wykonanie prac było w pełni możliwe, warto zakończyć ich pierwszy etap jeszcze przed pogorszeniem warunków. Domy drewniane nie wymagają prowadzenia prac mokrych (poza fundamentem), a materiał użyty do wznoszenia konstrukcji jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, dlatego tez nie ma przeciwwskazań do budowy nawet zimą, zwłaszcza, że te w ostatnich latach są dość łagodne.