Strona głównaARANŻACJEJakie kwiaty można sadzić na balkonie?

Jakie kwiaty można sadzić na balkonie?

Jednym z najprostszych sposobów na udekorowanie balkonu jest zasadzenie kwiatów. W sklepach ogrodniczych można znaleźć ich wiele, ale czy wszystkie są odpowiednie? Oto trzy popularne rośliny balkonowe, które są łatwe w pielęgnacji i będą pięknie się prezentować przez całe lato.

Pelargonia

Pelargonię często nazywa się królową balkonów, bo można ją zobaczyć na większości z nich. Do wyboru mamy kilka odmian, a jedną z najpopularniejszych jest ta zwisająca. Rośliny sadzone do skrzynek muszą mieć dużo miejsca do wzrostu, minimalna odległość między nimi to 25 cm. Dobrze rosną w każdej glebie o pH od 6,2 do 7,2. Pelargonie trzeba podlewać obficie, aby woda przelewała się przez doniczki. W upalne dni trzeba to robić dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

Niecierpek

Niecierpek to kwiat, który może rosnąć na każdym stanowisku, ale warto znaleźć dla niego przynajmniej lekko zacienione miejsce, gdzie będzie osłonięty od wiatru. Lubi on żyzną, próchniczą glebę i dużą ilość wody, ale nie wolno przelewać doniczek. Nie należy też zraszać liści niecierpka, bo mogą pojawić się na nich plamy. Wskazane jest za to regularne nawożenie. Ponieważ to roślina wieloletnia, na zimę warto przenieść ją do domu – przechowywana w odpowiednich warunkach, powinna ponownie zakwitnąć.

Werbena

Werbena nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ale trzeba ją systematycznie podlewać, aby nie dopuścić do przesuszenia podłoża. Dla niej polecane jest słoneczne stanowisko, bo kiedy lato jest deszczowe i zimne, roślina szybko zamiera. Werbeny można posadzić w skrzynkach najwcześniej po 15 maja, gdy ryzyko przymrozków jest zmniejszone do minimum.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read