Strona głównaDOMFuksja na balkon i do ogrodu – odmiany, sadzenie, uprawa, podlewanie

Fuksja na balkon i do ogrodu – odmiany, sadzenie, uprawa, podlewanie

Fuksja to roślina, która coraz częściej jest uprawiana przez miłośników ogrodnictwa. Roślina ta jest tak bardzo popularna ze względu na swój zachwycający, barwny wygląd.

Fuksja – odmiany

Fuksja ma naprawdę wiele różnych gatunków, jest ich około półtora tysiąca. Pochodzą one głównie z Ameryki Południowej i Środkowej. W Polsce najpopularniejszym gatunkiem jest fuksja procumbens i fuksja triphylla. Choć oczywiście uprawianych jest także więcej gatunków tej rośliny.

Fuksja – sadzenie i uprawa

Fuksje można uprawiać zarówno w ziemi jak i w doniczkach. Rośliny kwitną od kwietnia do października, powinny być osłonięte od wiatru, gdyż przeciągi źle na nie wpływają. W lato kwiaty te fantastycznie wyglądają na balkonie czy w ogrodzie. Nie są one odporne na zimno, więc w tym chłodniejszym czasie, warto trzymać je w mieszkaniu. Rośliny te wymagają częstego nawożenia. Na wiosnę należy je przesadzić do większych doniczek, a także przycinać.

Fuksja – podlewanie

Fuksje uwielbiają wodę i wilgotność, dlatego warto je podlewać obficie, a także zraszać. Nie powinny jednak stać w wodzie, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ich korzenie. Fuksje prezentują się ładnie w towarzystwie innych roślin, ale także pojedynczo, same.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read